Apel z okazji Świąt Majowych

m7.jpg

Z okazji ważnych świąt: Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Dyrektor szkoły Katarzyna Matuk w słowach skierowanych do uczniów podkreśliła, że niezwykle ważne jest to aby młode osoby obchodziły narodowe święta. W dziejach Polski nie zawsze było tak, że dzieci mogły swobodnie się spotykać, by rozmawiać o swoim kraju. Nasza wolność została okupiona krwią wielu odważnych ludzi, którzy nie pogodzili się z tym, że Polska zniknęła z mapy Europy. Dzisiaj w atmosferze radości z tego, że żyjemy w wolnym kraju uczymy się szacunku dla symboli narodowych i wartości, które ze sobą niosą.
Klasa VII a pod kierunkiem p. Agaty Kościuczyk przygotowała krótką inscenizację nawiązującą do historycznych wydarzeń sprzed 233 lat, a klasa II b pod opieką p. Elżbiety Wołkowyckiej pięknie zaśpiewała pieśń "3 Maj".