LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

photony.jpg

Laboratorium Przyszłości w naszej szkole.

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie na zakup wyposażenia technicznego. Kwota otrzymana przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości: w roku 2021: 77 397, 40 zł. a w roku 2022: 51 602,60 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Program wzbogacił  wyposażenie naszej szkoły m.in. o:

- sprzęt fotograficzny z oświetleniem

- meble, wygodne krzesła

- drukarkę 3D i filamenty do druku

- stację lutowniczą

- zestawy robotów edukacyjnych Photon

- maszyny do szycia z akcesoriami do robótek ręcznych

- akcesoria kuchenne

- zestawy narzędzi do prac praktycznych

- tablice oraz sprzęt komputerowy

W pracowni informatycznej znajduje się Drukarka 3D zakupiona w ramach tego programu. Uczniowie Szkoły Podstawowej mogą skorzystać z drukarki 3D i wydrukować swoje projekty.