Świetlica

Brown and Blue Playful Plane Cloud Children Day Instagram Post (28.575×10 cm) (28.575×7 cm).png

Zajęcia świetlicowe odbywają się zgodnie z ustalonymi wytycznymi i stałym tygodniowym rozkładem zajęć świetlicowych. Mają one charakter indywidualny jak i grupowy. Dzieci są objęte opieką w godzinach 7 - 16:30.
Gry i zabawy organizowane są także na placu szkolnym i na sali gimnastycznej. Czytamy książki, oglądamy filmy.
Codziennie też odrabiamy z dziećmi prace domowe.
Jeśli pogoda pozwala wychodzimy na plac szkolny gdzie dzieci rozwijają się motorycznie i zacieśniają więzi koleżeńskie z zachowaniem jak wszędzie zasad BHP.
We współpracy z biblioteką i czytelnią szkolną wychowankowie uczestniczyli w zorganizowanych tam lekcjach i zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze oraz kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.
Z obiadów korzysta miesięcznie około 250 osób.
Wszyscy zgodnie stwierdzają że obiady są smaczne i urozmaicone ,a wprowadzony system tzw. stoperków doskonale wspiera organizację ich wydawania.
Wszystkim osobom współpracującym z nami jesteśmy zawsze bardzo wdzięczni i zapraszamy do współpracy w kolejnych semestrach mając nadzieję na przekazywanie nam wniosków i rekomendacji poprawiających naszą pracę dla tzw. dobra wspólnego.
Mamy zamiar:
Urozmaicać ofertę zajęć o większą ilość zajęć sportowych na sali gimnastycznej
Motywować uczniów mających trudności w nauce do systematycznego odrabiania prac domowych w świetlicy szkolnej w celu nadrabiania zaległości
Wspierać rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczych i wychowawczych
Poszerzać dziecięce wiadomości z zakresu bezpieczeństwa zwłaszcza w czasie pandemii coronawirusa.
Ustanowić nagrodę za całoroczne wzorowe zachowanie i aktywny udział w życiu świetlicy.

Regulamin świetlicy