Działania ambasadorów zdrowia w projekcie: „A - TO - MY’’

Działania ambasadorów zdrowia w projekcie:  „A - TO - MY’’

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „A-to -my” zainicjowanym przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku i realizuje program profilaktyczny, skierowany do uczniów klas VII-VIII, którego celem jest profilaktyka zdrowia psychicznego. Prowadzący zajęcia: pedagog szkolny -  Elżbieta Gryko i  psycholog szkolny – Jakub Sosnowski koordynują te działania zgodnie z założonym harmonogramem.

Ambasadorami zdrowia w szkole zostali: pedagog i dwie uczennice kl. VIII. Przeprowadziliśmy akcję „Tydzień życzliwości i empatii,”, przygotowaliśmy gazetkę szkolną ,,Kodeks życzliwości”, prezentacje w postaci plansz właściwych zachowań w stosunku do innych. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na godzinach wychowawczych oraz ogłoszono konkurs plastyczny pt. ,, W krainie życzliwości”. Podsumowanie tej akcji na forum szkoły odbędzie się w kwietniu 2024 r. Ważnym elementem realizacji projektu były warsztaty w klasach  VII i VIII oraz przedstawienie rekomendacji na radzie pedagogicznej nauczycielom. W marcu b.r. ambasadorzy zdrowia wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku. Przekazano uczniom kl. 6, 7 i 8   wykazy ważnych numerów telefonów i adresów - Ogólnopolskie Infolinie Pomocowe oraz jeszcze raz pochylono się nad tematem Praw dziecka. Na zebraniach z rodzicami zostaną przedstawione rekomendacje rodzicom uczniów. Wyłoniono przedstawicieli klas do wykonania ,, Mapy Zdrowia”, którą opracujemy w kwietniu b.r. i zgłosimy do komisji konkursowej. Podsumowanie projektu w szkole odbędzie się na spotkaniu klas VII i VIII w maju 2024 r.