Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych oraz Puchar Białegostoku IV w short tracku

Łyżwiarski ostatni weekend marca pełen emocji już za nami. Tym razem to miasto Białystok gościło najlepszych łyżwiarzy w Polsce w short tracku.

W dniach 31.03-01.04.2023 r. na lodowisku BOSiR w Białymstoku odbył się FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych oraz Puchar Białegostoku IV w short tracku.

W zawodach po raz ostatni w długim sezonie rywalizowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Białymstoku, reprezentanci UKS SZÓSTKA w kategoriach junior E, D dziewcząt i chłopców.

W Pucharze Białegostoku IV wyróżnili się:

- w kategorii junior E dziewcząt:

KĘPKO Paulina I miejsce w klasyfikacji wielobojowej (2 złote medale/na 333m, 500m),

CHRÓŚCIŃSKA Julia II miejsce w wieloboju łyżwiarskim (srebrny medal/na 500m),

III miejsce w wieloboju łyżwiarskim zajęła RYDZEWSKA Wiktoria (srebrny medal na dystansie 333m).

- w kategorii junior E chłopców:

III miejsce w wieloboju łyżwiarskim zajął KUROCZYCKI-SANIUTYCZ Krystian (srebrny medal na dystansie 333m).

- w kategorii junior D:

PARAFIANOWICZ Daria I miejsce w klasyfikacji wielobojowej (2 złote medale/na 777m, 500m),

WRONKOWSKA Aleksandra II miejsce w klasyfikacji wielobojowej (srebrny medal na 777m),

WARAKOMSKI Bartosz II miejsce w wieloboju łyżwiarskim (srebrny medal na dystansie 500m),

BUJAK Oliwer III miejsce w wieloboju łyżwiarskim (brązowe medale na dystansie 777m i 500m).

W Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych wysoką formę odnosząc zwycięstwa zaprezentowali:

- w kategorii junior E chłopców: KOZLENKO Artur zdobył złoty medal na 333m.,

- w kategorii junior D chłopców SZTABIŃSKI Gniewosz zwyciężył na dystansie 777m oraz zajął II miejsce na dystansie 500m (srebrny medal), SIODMOK Norbert zdobył brązowy medal na dystansie 777m.

W klasyfikacji końcowej sezonu 2022/2023 (wielobój) w kategorii junior D I miejsce zajął SZTABIŃSKI Gniewosz, a w kategorii junior E na III miejscu uplasował się KOZLENKO Artur.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegóły: Puchar Białegostoku IV

Szczegóły: Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Białymstoku