Klasy sportowe w SP6

Jasny Kolory Gotowanie Witryna Internetowa Facebook Reklama.png

 

Tworzymy klasy sportowe o specjalności short-track (łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze). Mamy własny klub sportowy UKS Szóstka - bardzo znany i utytułowany! W ubiegłym sezonie sportowym zajął II miejsce w Polsce w klasyfikacji ogólnej.

Białystok to zagłębie short-tracku. Tu trenują i mieszkają największe gwiazdy tej dyscypliny. Pierwsze kroki stawiali w klasach sportowych, między innymi w SP6.

Po ukończeniu szkoły podstawowej istnieje możliwość kontynuacji treningów w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku na poziomie liceum. W JUVENII trenują nasi absolwenci – obecni Mistrzowie i reprezentanci Polski.

Poza short-trackiem odnosimy znaczące sukcesy także w innych dyscyplinach sportowych: unihokeju, piłce nożnej, siatkówce, badmintonie, koszykówce oraz biegach przełajowych.

Doskwiera nam brak sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, ale jak widać to nie pełnowymiarowa sala decyduje o rozwoju i wyniku, tylko doświadczony nauczyciel, chęci i wysiłek ucznia. A trenerów wychowania fizycznego mamy wspaniałych!

Tak pracujemy od wielu lat i ta praca przynosi wspaniałe efekty.

Zapraszamy!

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

Szkoła Podstawowa Nr 6
im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białymstoku

ul. Wesoła 11A
15-307 Białystok
tel. 85 745 49 34

e-mail: sp6@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony