Konkurs „Prawa człowieka – Prawa dziecka”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypadał na 10 grudnia ogłosiliśmy klasowy konkurs „Prawa człowieka – Prawa dziecka”. 12 grudnia 2022 r. konkurs zakończył się klasową wystawą plakatów oraz wręczeniem nagród za I, II i III miejsce. Uczniowie podczas godzin wychowawczych przeprowadzili debaty klasowe na temat „Prawa człowieka - prawa dziecka”, a następnie wspólnie wykonali plakaty będące swego rodzaju apelem o konieczność respektowania m.in. prawa do życia, wolności, bezpieczeństwa, do pokoju. Każda klasa wylosowała inne hasło przewodnie plakatu:

Klasa 5 a – DEMOKRACJA
Klasa 5 b – RODZINA
Klasa 6 a – GODNOŚĆ
Klasa 6 b – SPRAWIEDLIWOŚĆ
Klasa 7a – SZACUNEK
Klasa 7 b – TOLERANCJA
Klasa 8 a – RÓWNOŚĆ
Klasa 8 b – WOLNOŚĆ
Klasa 8 c – POKÓJ
Klasa 8 d – BEZPIECZEŃSTWO

Komisja konkursowa nagrodziła następujące klasy:
I miejsce zajęła klasa 6 b, II miejsce zajęła klasa 7 b, a III miejsce należało do klasy 8 a. Na szczególne wyróżnienie zasługuje plakat klasy 8 c mówiący o pokoju. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.