Podziękowania od Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

IMG_20220922_131243.jpg

 

 

Gościliśmy dzisiaj w naszej szkole Naczelnika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku ppłk Straży Granicznej Andrzeja Eliaszuka oraz Kierownika Sekcji Edukacyjnej por. Straży Granicznej Anettę Kuryło.

Pewnie mało osób pamięta, że w ubiegłym roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła na podstawie Porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Białystok, a Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej prowadziła 3 oddziały przygotowawcze w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Uczyły się tam dzieci w wieku szkolnym z wielu krajów: Afganistanu, Iraku, Syrii, Turcji, a nawet Konga. Naukę zakończyły w czerwcu 2022 r., a w dniu dzisiejszym na ręce dyrektora szkoły p. Katarzyny Matuk zostało złożone podziękowanie za udzielenie wsparcia Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej w zakresie szeroko rozumianej pomocy, dotyczącej zagwarantowania cudzoziemcom realizacji obowiązku szkolnego.

Jak podkreśla p. dyrektor to efekt pracy całego zespołu nauczycieli, który pomimo bariery językowej i kulturowej potrafił stworzyć prawdziwą szkołę dla dzieci uciekających ze swojego kraju. Nie byłoby to możliwe bez obecności funkcjonariuszy Podlaskiej Straży Granicznej, będącej gwarantem bezpieczeństwa naszego regionu.

Szkoła Podstawowa Nr 6
im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białymstoku

ul. Wesoła 11A
15-307 Białystok
tel. 85 745 49 34

e-mail: sp6@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony