Puchar Białegostoku w short-tracku

PUCHAR BIAŁEGOSTOKU W SHORT-TRACKU

16 grudnia 2022 r. na lodowisku BOSiR w Białymstoku odbyły się zawody w short-tracku - Puchar Białegostoku II.
Po raz kolejny w rywalizacji z łyżwiarzami z SP 1 i SP 22 swoje umiejętności i formę mogli zaprezentować uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Białymstoku, reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego SZÓSTKA w kategoriach junior E ,D i C dziewcząt i chłopców.
Po raz pierwszy do rywalizacji „Pierwszy krok” stanęli najmłodsi adepci łyżwiarstwa, uczniowie klas IV.
Oto najlepsze zawodniczki i zawodnicy wczorajszych zawodów:
„Pierwszy krok”
w kategorii dziewcząt:
- II miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajęła Liya CHERNIK (Puchar Białegostoku, złoty medal na dystansie 222m)
- III miejsce - Wiktoria RYDZEWSKA ( Puchar Białegostoku, srebrny medal na dystansie 222m),
w kategorii chłopców:
- III miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajął
Maksymilian DĘBOWSKI ( Puchar Białegostoku, brązowy medal na dystansie 333m)
W kategorii junior E dziewcząt:
- II miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajęła
Julia MOĆKUN ( Puchar Białegostoku, srebrny medal na dystansie 500m i brązowy na dystansie 222m)
W kategorii junior E chłopców:
- I miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajął
Adam CICHOCKI ( Puchar Białegostoku, złoty medal na dystansie 500m i srebrny na dystansie 222m)
- II miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajął Artur KOZLENKO ( Puchar Białegostoku, złoty medal na dystansie 222m i srebrny na dystansie 500m)
W kategorii junior D dziewcząt:
- III miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajęła Julia RYDZEWSKA ( Puchar Białegostoku, srebrny medal na dystansie 500m)
- na dystansie 777m brązowy medal wywalczyła Bianka MAKAREWICZ
W kategorii junior D chłopców:
Gniewosz SZTABIŃSKI ( Puchar Białegostoku, złoty medal na dystansie 500m i srebrny na dystansie 777m)
W kategorii junior C chłopców:
Franciszek IZBICKI ( Puchar Białegostoku, złoty medal na dystansach 777m i 500m)
- II miejsce w klasyfikacji wielobojowej zajął Szymon ETEL ( Puchar Białegostoku, srebrny medal na dystansach 777m i 500m)
Większość naszych reprezentantów poprawiła swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Wszystkim dziękujemy za udział w zawodach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, może wśród Nich są przyszli mistrzowie tego sportu na miarę naszych obecnych, najlepszych zawodników.