Wyniki konkursu matematycznego Alfik 2023

IMG_3987 — kopia.JPG

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy pierwszej. Nasi uczniowie, niektórzy po raz pierwszy, mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, które nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

Na uwagę zasługuje liczny udział  dzieci z klas 1 – 3, z których najlepszy był Miłosz Szutkiewicz z klasy II. Ponad 80% punktów uzyskali też: Michał Chodakowski, Bazyli Sacharczuk i  Oleksandr Mishchenko.
W kategorii klas starszych prowadzi Maciek Sidorowicz z klasy VI b, który uzyskał najwyższy wynik i Dyplom uznania. Tuż za nim uplasowali się: Marek Stachurski, Miłosz Błaszczak, Damian Kirmuć, Szymon Szutkiewicz i Janek Orłowski.

Wszystkich uczestników konkursu nagrodziła dyrektor szkoły Katarzyna Matuk, wręczając 7 najlepszym piłki do gry, a pozostałym drobne upominki i dyplomy.
Konkurs w naszej szkole przygotowała nauczycielka matematyki p. Ewa Banacka.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.