Zapraszamy do "Szóstki" - DZIEŃ OTWARTY 2 marca 2023 r.

mala_ulotka_sp6_2023.jpg

Drodzy Rodzice przyszłych pierwszoklasistów

 

          Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego oraz otwartego na ludzi? Wiele zależy od nas, rodziców. Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo - rozmowy, wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu, a także nasz własny przykład. Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić w pojedynkę.

I tutaj pojawiamy się My! Zespół doświadczonych, empatycznych nauczycieli z Szóstki, którzy z pasją i oddaniem poprowadzą młodego człowieka przez ścieżki nauki. Wiemy jak zachęcić, pomóc, zainspirować, rozwinąć talent dziecka.

Wybór szkoły podstawowej to trudna decyzja. Zaufajcie nam!

Jesteśmy po to, aby Wasze dzieci czuły się tutaj dobrze, a czas spędzany w szkole był dla nich ciekawą przygodą.

W "Szóstce" pierwszoklasiści będą uczyć się w trzech klasach – I a, b i c.

We wszystkich tych klasach wprowadzamy innowację pedagogiczną „Łamanie głowy mądrej sowy” aby poprzez stosowanie odpowiednich metod oraz zabaw i gier matematycznych, rozwiązywanie łamigłówek – rozwijać w dzieciach umiejętności logicznego myślenia.

Uczniowie klas I-III uczestniczą w kursie pływania na pobliskiej pływalni oraz zajęciach na lodowisku. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy oraz smacznych i zdrowych obiadów z naszej szkolnej kuchni. Szkoła ma bogaty program wychowawczo – profilaktyczny tworzony wspólnie z Rodzicami. Organizujemy wiele konkursów, uroczystości i wycieczek. Wspieramy dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań i zdolności. Uczniowie, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia objęci są terapią logopedyczną, terapeutyczną i psychologiczną.

Naszym niewątpliwym atutem jest wysoki poziom nauczania. Potwierdzeniem są wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz coroczne, liczne grono laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych.

Absolwenci szkoły nie mają trudności w dostaniu się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

***************************************************************************

Mamy nadzieję, że zobaczymy się 2 marca 2023 r., a wtedy spotkacie się Państwo z wychowawczyniami, które szczegółowo odpowiedzą na wszystkie pytania.

Serdecznie pozdrawiamy Państwa i naszych przyszłych Uczniów !

 

Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jarosława Iwaszkiewicza
w Białymstoku
Katarzyna Matuk
wraz ze społecznością szkolną

Szkoła Podstawowa Nr 6
im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białymstoku

ul. Wesoła 11A
15-307 Białystok
tel. 85 745 49 34

e-mail: sp6@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony